ŞORAY’IN GENÇLİĞİNİ OYNAMAK İSTERİM

Resmi büyütmek için tıklayın

‘Avrupa Yakası’nda Kapıcı Dairesinin Saf Kızı Nilay’ı Canlandıran Ececan Gümeci Akkaya, Oyunculuk Macerasını Cosmopolitan Dergisine Anlattı.

‘AVRUPA YAKASI’NDA KAPICI DAİRESİNİN SAF KIZI NİLAY’I CANLANDIRAN ECECAN GÜMECİ AKKAYA, OYUNCULUK MACERASINI COSMOPOLİTAN DERGİSİNE ANLATTI.
Konservatuvar sınavları için ön kayıtların alındığı dönemde 17 Ağustos depremi olmuştu. Evimiz hasar gördüğü için bir hafta çadırda kalmıştık. Dolayısıyla ön kayıt yaptıramadım ve sonra şansıma Erzurum çıktı. Bütün zor şartlara rağmen orada okumuş olmaktan çok mutluyum.

Meslek seçme zamanı geldiğinde annem ne yapmak istediğimi sordu. Ben de ‘Konservatuvara girmek istiyorum’ dedim. Annemin tek kaşı havaya kalktı. Aslında çok aydın bir insan olmasına rağmen ‘Hande Ataizi mi olacaksın?’ diye itiraz etti. ‘Mum Kokulu Kadınlar’ filminin sansasyon yaptığı dönemdi. İtirazlara karşı geldim.

Türkan Şoray hayranıyım. Hayalim onun gençliğini canlandırmak.

Okulu bitirdikten sonra İstanbul’a gelerek Devlet Tiyatrosu’na girdim ve bir ajansa yazıldım. Ardından ‘En Son Babalar Duyar’ adlı dizide rol aldım. Daha sonra oradaki yardımcı yönetmenimizin ‘Avrupa Yakası’nda çalışması bana önemli bir kapı açmış oldu.

Şimdi hem Avrupa Yakası’nda oynuyorum hem de Sinan Çetin’in Plato Film Okulu’nda öğretmenlik yapıyorum. Ayrıca bir de televizyon için çocuk programı hazırlığı içindeyim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: